Tartışmanın ardından Yusuf Kaplan ve KADEM Başkanı bir araya geldi

Yeni Şafak yazarı  Yusuf   Kaplan  , KADEM’in “ailelerin çözülmesine yol açtığı” gerekçesiyle kapatılmasını istemiş , KADEM’den gelen yanıtta “Karalama kampanyasına sessiz kalmayacağız&rd

haber7
0

İstanbul Sözleşmesi ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tartışması sürerken , KADEM Yönetim Kurulu üyelerinden  Ayşegül Yıldırım  , tartışmayı başlatan isim  Yusuf  Kaplan’la dernek  Başkanı  Salih Okur Gümrükçüoğlu’nun bir kafede buluştuğunu açıkladı.

"YUSUF HOCA BİZİ , BİZ DE ONLARI DİNLEDİK"

KADEM’in basın açıklamasından bir gün önce yani 10 Temmuz Çarşamba günü gerçekleşen görüşmenin iki gazeteci tarafından organize edildiği ve görüşmede TVNET Genel Yayın Yönetmeni İsmail Halis’in de olduğu belirtildi.

Buluşmayı Twitter hesabı üzerinden açıklayan  Ayşegül Yıldırım  , “Bir buçuk saat süren bir görüşmeydi.  Yusuf  hocaya kendimizi anlattık. Hocayı dinledik. Ayrılırken kalbimiz mutmaindi ve istişare bereketiyle doluydu” dedi.

KADEM TARTIŞMASI NEYDİ?

Yeni Şafak yazarı Yusuf  Kaplan  , geçtiğimiz haftalarda Twitter hesabı üzerinden Kadın ve Demokrasi Derneği’ne (KADEM) yüklenmişti.

Kaplan , “En büyük tehdit ailenin çözülmesidir. Ailenin korunması milli güvenlik meselesi haline gelmiştir” diyerek , Milli Eğitim ve Aile Bakanlığı’na  KADEM  projelerini “derhal durdurma” çağrısında bulunmuştu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =