Altını olanlar dikkat! Kritik açıklama geldi

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates'in kurucu Başkanı Ray Dalio , küresel piyasalarda büyük değişim yaşanacağını ve altının önem kazanacağını söyledi.

haber7
0

Linkedin de konuya ilişkin geniş bir paylaşım yapan Dalio , küresel ekonomide daha önce de yaşanan büyük dönemsel dönüşümleri "Paradigma Değişimi" olarak adlandırdı.

Merkez bankalarının son yıllarda faiz indirimi ve para basma gibi genişlemeci politikalarla yatırımcıları hisse senedi ve bono gibi araçlara doğru ittiğini hatırlatan Dalio , paradigma değiştiğinde bu varlıkların getirilerinin düşeceğini belirtti ve ekledi:

"Bu varlıkların (hisse , bonolar vb) iyi gerçek getiri sağlayamayacak gibi olduğunu düşünüyorum. En iyi performans gösterecek varlıklar , para birimlerinin değeri düşürülürken ve ciddi yerel ve uluslararası sorunlar görüldüğünde değer kazanan varlıklar olacaktır; örneğin  altın  gibi."

Paradigma değişimlerinde bir çok kişinin o sırada popüler olan  yatırım  stratejilerine fazla gömülmüş halde yakalandığını ve büyük zarar gördüğü belirten Dalio , paradigma dönüştüğünde yatırımcıların da düşünce yapılarını değiştirmesi gerektiğinin  Altını  çizdi. En son paradigma değişiminin yaşandığı 2008 Krizi’nden sonra ABD Merkez Bankası (Fed) ve diğer küresel merkez bankalarının faizleri düşürdüğünü ve yüksek miktarlarda bono-tahvil satın alarak piyasaya para verdiğini anlatan milyarder yatırımcı Dalio , bu dönemde yan etki olarak devlet ve şirket borçlarının aşırı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =