Almanya'da çirkin saldırı: 10 günde 7 cami hedef oldu!

Almanya’nın Münster kentinde bulunan DİTİB'e bağlı  Minden Barbaros  Camii'ne  saldırı  gerçekleştirildi.

haber7
0

Almanya’nın  Münster  kentine bağlı Herford-Minden bölgesinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı  Minden Barbaros  Camii , gece saatlerinde kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce insan dışkısı ile kirletildi.  Kuran-ı Kerim  sayfalarını da yırtan saldırganlar etrafa zarar verdi. 

Polisin camideki incelemenin ardından soruşturma başlattığını söyleyen  cami  Derneği Başkanı Selahattin Çiğdem , “22 Ocak 2018 tarihinde camimize yine bir  saldırı  yapılmış ve caminin yola bakan kapı ve pencerelerine bölücü terör örgütü  PKK  yandaşları tarafından terör örgütü lehine siyasi mesajlar yazılmıştı. Gece yapılan bu  saldırı  da sabah namazında fark edilip polise intikal ettirilmişti" dedi. 

Almanya da son 10 günde 6 sı  DİTİB  e bağlı , biri ise Arap topluluklara ait olmak üzere toplam 7  camiye saldırı  yapıldığı belirtildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; }

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =