Dünyanın en zengini bakın nereye yatırım yapıyor

Amazon'un kurucusu  Jeff Bezos  , dünyada nüfusun hızla arttığını ve çevrenin kirlendiğini belirtti. Bunun için Bezos , yatırımlarını uzaya yaptığını söyledi.

haber7
0

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’i geride bırakarak dünyanın en zengin ismi olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos , uzay yatırımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Blue Origin isimli şirkete yaptığı büyük yatırımlarla adından son günlerde sıkça söz ettiren Bezos , uzaya bu denli yüklü para harcamasının sebebini , "Dünyayı ve insanlığı kurtarmak adına uzaya gitmek zorundayız , Bizden sonra gelecek olanların kaderi buna bağlı" sözleriyle açıkladı.

 

 

İnsanlığın gelecekte yaşayacağı problemler üzerinde düşündüklerini dile getiren Bezos , "Dünya küçük bir gezegen. Nüfus hızla artıyor. Buna bağlı olarak iklim değişiyor , çevre kirleniyor. Dünyayı mahvediyoruz" dedi. İnsanlığın uzaya taşınmasıyla birlikte gelecekte yaşanacak problemlerin önüne geçilebileceğine inandığını belirten Bezos , mikroişlemci gibi üretimi hayli zor olan komplike cihazların uzayda düşük maliyetlerle üretilebileceğini vurguladı. Dünya üzerinde kirliliğe yol açan fabrikaların uzaya taşınabileceğini söyleyen Bezos , dünyanın böylece bu kirlilikten kurtulabileceğini kaydetti. İnsanların dünya ve  uzay  arasında yaşamak için gelecekte seçim şansının bulunacağını aktaran Bezos , uzayda güzel bir yaşamın olacağına inandığını ancak bunun gerçekleşmesinin kısa vadede mümkün olmadığını ifade etti. Uzay hedeflerini ortaya koyarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =