2019 YKS tercihi yaparken dikkat nelere dikkat edilmeli? Uzmanı yanıtladı...

Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı (YKS)  2019  sonuçlarını dün açıkladı. Sonuçların açıklanması ile birlikte tercih maratonuna sürüklenen milyonlarca öğrenci "Tercih nasıl yapılır?"

haber7
0

Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı (YKS)  2019  yılı sonuçlarını paylaşması ile birlikte öğrencileri yeni bir heyecan kapladı. Uzun bir süredir üniversite hayali kuran öğrenciler , "Tercih nasıl yapılır?" "Tercih  yaparken   nelere   dikkat  etmeliyim?" tarzında danışma öğretmelerine sormaya başladı. Peki Tercih nasıl yapılır? Tercih  yaparken   nelere   dikkat  etmeliyiz.

TERCİH  yaparken   nelere  DİKKAT ETMELİYİZ!

 

 

ÖSYM nin yayınladığı tercih kılavuzuna göre öğrenciler 23-29 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapacak. 2 ,5 milyon adayın katıldığı sınav sonrası tercih döneminde uzmanlar , öğrencilere tercih tarihlerini kaçırmamaları ve tercih sırasında danışman öğretmenlerinden yardım almalarını önerdi. Buna ek olarak öğrencilere 24 tercih hakkı olduğunu hatırlatan hatırlatan uzmanlar , tercih haklarının tamamını veya bir kısımını düşündükleri bölüme , üniversiteye kullanabileceğini hatırlattı. Ayrıca nokta atışı tercih yapmak isteyen öğrencilerin , puanı baz alarak değil başarı sıralamasını baz alarak tercih yapması ve tercih sıralamasını oluşturması gerektiğinin altını çizdi.

İşte öğrencilerin tercih sırasında  dikkat  etmesi gereken tüm detaylar;

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =