Türkiye'nin en genç valisi Bayburt'a atandı

Hakkari  Vali  Yardımcısı Cüneyt Epcim ,  Bayburt   valisi  oldu. 38 yaşındaki Epcim , Türkiye'nin en  genç   valisi  unvanına da sahip oldu.

haber7
0

Bayburt  valisi  Ali Hamza Pehlivan Şırnak Valiliğine atandı.  Bayburt  Valiliği’ne ise 38 yaşındaki Türkiye’nin en genç  valisi  Hakkari  Vali  Yardımcısı  Cüneyt Epcim  getirildi. 

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre , Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı Resmi Gazete nin bugünkü sayısında yayımlandı. Karara göre , Emniyet Genel Müdürlüğü görevine Şırnak  valisi  Mehmet Aktaş atandı. Mehmet Aktaş tan boşalan Şırnak Valiliğine ,  Bayburt   valisi  Ali Hamza Pehlivan ,  Bayburt  Valiliğine ise bir dönem Hakkari Belediye Başkan vekilliği görevini de yürüten Hakkari  Vali  Yardımcısı  Cüneyt Epcim  atandı. Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya İçişleri Bakanlığı emrinde Bakanlık Müşavirliğinde görevlendirildi. Cüneyt Epcim , Türkiye’nin en genç  valisi  oldu 

Bayburt Valiliği’ne atanan 38 yaşındaki  Cüneyt Epcim  , mevcut valiler arasında Türkiye’nin en genç  valisi  oldu. 

Cüneyt Epcim , 1981 tarihinde Amasya da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Samsun ve Amasya da tamamladı. 2002 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 

2004 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 91. Dönem Konya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Burdur - Çavdır , Afyonkarahisar Evciler ilçelerinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =