F-35'lerin üretici Lockheed Martin şirketinden Türkiye açıklaması

Pentagon'un aldığı  F-35  kararından sonra , savaş uçakları F-35'lerin  üretici   Lockheed   Martin   şirketinden  Türkiye'yi de yakından ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Açıklamada , sorunun hü

haber7
0

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ,  Türkiye  nin  S-400  alımından dolayı  F-35  projesinden çıkarılması için sürecin başlatıldığını kaydederek ,  ABD  de eğitim gören Türk pilotların da Temmuz ayı sonunda ülkeden ayrılacağını açıkladı.

Washington aldığı bu kararla  Ankara  ile arasından yeni bir kirizin fitilini ateşlerken  F-35  leri üreten firma Lockheed  Martin  den açıklama geldi.

Türkiye nin  F-35  programından çıkarılması 600 milyon doları çöp etti

"ABD YÖNETİMİNİN ALDIĞI KARARA UYACAĞIZ"

F-35  lerin  üretici firması  Lockheed   Martin  sözcüsü yaptığı açıklamada "Türkiye ile durum hükümetlerarası.  ABD  hükümetinin yapacağı her türlü yönlendirmeye uyacağız.  Türkiye  nin  F-35  programından çıkarılmasının etkisini en aza indirmek için çalışacağız.  ABD  hükümeti ile yakın çalışıyoruz. Bu yıl 131 ,  F-35  i teslim etme taahhüdümüzü yerine getireceğiz" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: VOİCE OF AMERİCA

.yedigundem-title { font-size:20px ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =