TOKİ Başkanı Bulut: Satışlarımızda bir düşme yok

 TOKİ   Başkanı  Ömer  Bulut  "TOKİ uygulamalarındaki bizim konut  Satışlarımızda  herhangi bir  düşme  söz konusu değil. Hatta , bizim satışa sunduğumuz konutlar , genellikle kurayla satılan konutlardır" dedi.

haber7
0

TOKİ Başkanı Ömer  Bulut  , Afyonkarahisar Belediyesi termal otelinde gazetecilere yaptığı açıklamada ,  TOKİ  nin artık yatay mimariyi ve mahalle kültürünü esas alan projeler geliştirdiğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın 50 bin sosyal konut müjdesini hatırlatan  Bulut  , şöyle konuştu:  "Bu kapsamda biz 50 bin sosyal konutun talep toplamalarını gerçekleştirdik. Kuralarını da 19 Ağustos itibariyle tamamlayacağız. 15 bine yakın inşaata da bir taraftan başladık. Dolayısıyla 2019 yılında biz , 50 bin sosyal konutun inşallah inşaatına başlamış olacağız. Zaten Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın önümüzdeki süreçte hem sosyal konut hem de kentsel dönüşüm noktasında hedefleri var. Bu hedefler doğrultusunda yeni konut uygulamalarımız devam edecek." "BÜTÜN PROJELERİMİZE YÜKSEK ORANDA BİR TALEP VAR" Bir gazetecinin Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye deki konut satışlarına bağlı olarak  TOKİ  nin konut satışlarında bir düşüş olup olmadığı yönündeki sorusuna karşılık  Bulut  , şu değerlendirmede bulundu:  "TOKİ uygulamalarındaki bizim konut  Satışlarımızda  herhangi bir düşme söz konusu değil. Hatta , bizim satışa sunduğumuz konutlar , genellikle kuralı satılan konutlardır. Türkiye deki konut satışları da Devlet İstatistik Enstitüsü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =