Erdoğan'ın müjdesini verdiği fabrika işçi alımlarına başladı

Ağrı'da , kurulacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı , İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun temelini attığı  fabrika  için iş başvuruları alınmaya başlandı. İlk etapta 150 ki

haber7
0

Ağrı Tekstilkent te , 50 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan dev tesisin büyük bölümü tamamlandı.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ın 25 Mart ta  Ağrı  daki mitingde müjdesini  verdiği  , İçişleri Bakanı Süleyman Soylu nun temelini attığı fabrikaya personel alımının başlaması kent sakinlerini heyecanlandırdı.

Yeşim Tekstil İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca , gazetecilere yaptığı açıklamada , Vali Süleyman Elban ın desteğiyle  Ağrı  ya önemli bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kentte işsizliğin azalmasına katkı sağlayacakları için de gururlu olduklarını ifade eden Hüseyinca , şöyle devam etti:

"Tüm ürünlerini ihraç eden bir firma olarak aslında bu bölgede işsizlik oranının azaltılmasıyla ve yeni istihdam alanlarının yaratılmasıyla ilgili  Ağrı  Valisi Sayın Süleyman Elban ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda yatırım kararı alındı. Dikim , nakış baskı ve tüm birimleri içeren 50 bin metrekare kapalı alanı , kreşi , yemekhanesi ve spor alanlarıyla beraber bir tesisi planlıyoruz."

"İSTİHDAM SAĞLAMAK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY"

Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =