PKK çaresizlik içinde! TSK orayı teröristlere dar etti

Irak'ın Türkiye ve İran sınır şeridi üzerinde 29 yıldır 800 köyü işgal eden terör örgütü  PKK  , Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sözde üst düzey yöneticilerine yönelik d&uum

haber7
0

 TSK nın Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile  Irak  içinde örgüte karşı sürdürdüğü operasyonlar sonucu  PKK  nın hareket kabiliyeti ciddi bir şekilde azaldığı gibi yayılmacı politikasında da gerileme yaşandı. Örgüt son olarak MİT ve  TSK  nın ortak operasyonu sonucu 27 Haziran 2019 da KCK’nın sözde Başkanlık Divanı ve Yürütme Konseyi üyesi Diyar Garip Muhammed in Kandil de öldürülmesiyle büyük bir paniğe kapıldı.  Irak  ın Süleymaniye vilayetinden olan Muhammed in öldürülmesinin ardından IKBY yi hedef tahtasına oturtan  PKK  , başta Peşmerge güçleri olmak üzere devlet kurumlarının , diplomatik misyonların hedef alınacağı tehdidinde bulundu.  PKK  , IKBY deki kent merkezlerinde eylemler gerçekleştirmek için "Kürdistan Koruma Cevheri" adında yeni bir grup kurdu. 

 

 

Irak ın  Türkiye  ve İran sınır şeridi üzerinde 29 yıldır 800 köyü işgal eden  terör örgütü   PKK  , Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sözde üst düzey yöneticilerine yönelik düzenlediği nokta atışı operasyonlar karşısında büyük bir telaş ve çaresizlik içinde.

Irak ta önce Kandil ardından Musul un Mahmur ve son olarak Sincar ilçesinde konuşlanan  PKK  ,  TSK  nın düzenlediği başarılı operasyonlarından öncesine kadar yayılmacı bir siyaset izliyordu.

 

 

Ancak  TSK  nın Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile  Irak  içinde örgüte karşı sürdürdüğü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =