NATO  Genel Sekreteri Jens Stoltenberg , "Türkiye'nin NATO'ya katkısı ve NATO'nun Türkiye ile iş birliği , F-35'lerden  dakika  haberleri">çok   dakika  haberleri">daha  derin ve kapsamlıdır. S-400 meselesini küçümsemiyorum , ancak bir

haber7
0

Aspen Enstitüsü tarafından ABD nin Colorado eyaletinde düzenlenen yıllık güvenlik konferansına katılan  NATO  Genel Sekreteri Stoltenberg ,  Türkiye  nin S-400 alımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye nin , Rusya dan S-400 alım sürecini yakından takip ettiklerini ve konuyu ilgili birimler arasında konuştuklarını anlatan Stoltenberg , "Ne tür savunma sistemlerini alacaklarına her bir ülke kendisi karar verir. Fakat  NATO  için önemli olan şey (bu sistemlerin  NATO  sistemleriyle) uyumlu çalışıp çalışmamasıdır." ifadesini kullandı.

Stoltenberg ayrıca , "Türkiye nin aldığı S-400 sistemleri  NATO  nun hava savunma sistemine entegre olmayacak çünkü bunlar bir arada çalışabilir sistemler değil. Zaten  Türkiye  de böyle bir talepte bulunmadı." değerlendirmesini yaptı.

TÜRKİYE  NATO  NUN HAVA SAVUNMA SİSTEMİNİN ENTEGRE BİR PARÇASIYDI

Stoltenberg , "Türkiye nin  NATO  ya katkısı ve  NATO  nun  Türkiye  ile iş birliği , F-35  lerden  çok  dakika  haberleri">daha  derin ve kapsamlıdır. S-400 meselesini küçümsemiyorum ancak bir  NATO  müttefiki olarak  Türkiye  S-400 den çok  dakika  haberleri">daha  fazlasıdır.  Türkiye  , DEAŞ la mücadelede anahtar bir müttefiktir.  Türkiye  ayrıca Balkanlarda , Kosova da ve Afganistan da birçok  NATO  operasyonlarına katkı sağlıyor. Bir  NATO  müttefiki olarak  Türkiye  , S-400 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =