Selahattin Demirtaş hakkında karar verildi!

Edirne'deki cezaevinde bulunan PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin eski Eş Başkanı  Selahattin  Demirtaş'ın tutukluluğuna  karar  verildi.

haber7
0

Eski  HDP  Eş Genel Başkanı Selahattin  Demirtaş  ın , terör örgütü yöneticiliği , terör örgütü propagandası yapmak , halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik , halkı kanunlara uymamaya tahrik , suç işlemeye tahrik ve suçu ve suçluyu övme suçlarından yargılandığı davada tutukluluğun devamına hükmedildi.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü nde görülen duruşmada ,  Demirtaş  ile tutuklu bulunduğu Edirne deki cezaevinden telekonferans yöntemiyle bağlantı kuruldu. Bazı  HDP  li milletvekilleri ve avukatlar da duruşma salonunda hazır bulundu.

Demirtaş ın ve avukatlarının dava dosyasına gelen bilgi ve belgelere karşı diyeceklerinin sorulmasından sonra Cumhuriyet savcısından tutukluluk değerlendirmesi için mütalaası soruldu.

Duruşma Eylül ayına ertelendi

İddia makamı , sanık  Demirtaş  ın üzerine atılı suçun katalog suçlardan olması , atılı suçları işlediğine dair somut delillerin bulunması ve atılı suçların ceza üst sınırları gereğince tutukluluk halinin devamına  karar  verilmesini istedi.

Mütalaaya karşı söz verilen  Demirtaş  , mütalaayı ciddiyetsiz bulduğunu ve kabul etmediğini dile getirerek , tahliyesini talep etmeyeceğini söyledi.

Sanık avukatlarının da beyanlarının alınmasından sonra mahkeme heyeti , ara kararını açıkladı.

Heyet ,  Demirtaş  ın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =