Düzce'de heyelan! Yollar ulaşıma kapandı...

Düzce'nin  Cumayeri  ilçesinde etkili olan sağanak , toprak kayması ve su baskınlarına neden oldu. Vali Zülkif Dağlı , "Beş köye ulaşım kesildi. Çok sayıda iş makinesi yola çıkardık. Bölgede &cce

haber7
0

Düzce nin  Cumayeri  ilçesinde etkili olan kuvvetli sağanak ve  heyelan  nedeniyle mahsur kalanlara ulaşmak için ekipler çalışma başlattı.  Alınan bilgiye göre ,  Cumayeri  ilçesinden geçen Melen Çayı , sağanağın etkisiyle taştı.  Dokuzdeğirmen köyü ile Yeşiltepe-Çelikdere-Harmankaya-Büyük Melen köyleri arasında bulunan yol üzerinde iki noktada meydana gelen heyelanın ardından , köylere ulaşımın sağlandığı yol kapandı. 

Yağışın sürdüğü bölgede , sel sularının evlerin birinci katına ulaşması nedeniyle çatılara çıkan vatandaşlar , ekiplerin gelmesini bekliyor.  Bölgeye , İl Özel İdaresi , AFAD , 112 Acil Servis , itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi.  Ekiplerin iş makineleriyle yol açma çalışmaları sürüyor.  Dokuzdeğirmen Camisi nin avlusunda kriz merkezi oluşturuldu.  Arama kurtarma ekipleri de araçlardan köylülerin burada toplanmasına ilişkin anons yaptı.  Düzce Valisi Zülkif Dağlı , AA muhabirine yaptığı açıklamada , bölgede  heyelan  nedeniyle yolun kapandığını belirterek , "Beş köye ulaşım kesildi. Çok sayıda iş makinesi yola çıkardık. Bölgede çalışma yapıyoruz. Çalışmaya aşırı yağış engel oluyor." dedi. 

"10 ARKADAŞIMIZ MAHSUR BEKLİYOR"

Bölgeye gelen Vali Dağlı , burada gazetecilere yaptığı açıklamada , "Nehir Evleri nde 10 arkadaşımız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =