Erzincan film festivalinin programı belli oldu

Bu yıl ilki düzenlenecek olan  Erzincan  uluslararası Kısa  film  Festivali’nin program içeriği  belli  olmaya başladı.

haber7
0

Alanlarında birer duayen olan isimlerin katılacağı söyleşi ve atölye çalışmaları , 26-30 Ağustos tarihlerinde Erzincan’da düzenlenecek olan festivalde yer bulacak. 

Erzincan için yeni bir marka yaratma iddiasında olan festival , kısa  film  yarışması ve gösterim etkinliklerinin yanı sıra sinemacılarla izleyicileri bir araya getiren etkinliklere de ev sahipliği yapacak. 5 gün sürecek olan etkinlikler kapsamında yapılacak söyleşi ve atölye çalışmaların programları netleşti.

Festivalin ikinci günü sosyolog Prof. Dr. Yasin Aktay ve yazar Kurtuluş Kayalı’nın konuşmacı olduğu söyleşiyi gazeteci Ferhat Ünlü modere edecek. Sosyoloji ve sinema bağlantısının konuşulacağı söyleşide aynı zamanda kültür sanat dünyasına sosyolojik yeni bir bakışın da konu edilmesi bekleniyor. 

Atölye çalışmaları kapsamında ünlü senarist hakan Aksun sinema meraklıları için bir filmin ilk adımı olan senaryoya dair ipuçları da içeren bir atölye çalışması gerçekleştirecek. Katılımcılar bir hikâyenin senaryoya dönüşme sürecini tecrübeli bir ağızdan dinleme fırsatı bulacaklar. Söyleşi tadında gerçekleşecek atölye çalışmasını yönetmen Süleyman Civliz yönetecek. 

Bir diğer dikkat çeken atölye çalışması da yapımcı-yönetmen Şahin Alparslan tarafından gerçekleştirilecek.  film  yapım sürecinin baştan sona analiz edileceği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =