Polis tek tek böyle tespit etti!

Isparta’da yayalar için kırmızı ışık denetimi yapan  polis  ekipleri , göre göre ihlal yapan yayalara cezai işlem uyguladı.  polis  kamerasıyla kayıt altına alınan kırmızı ışık ihlalleri sonucu , yaklaşık 1 ,5 saatte , 7

haber7
0

Isparta Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri , kentin en işlek noktalarından Kaymakkapı Meydanı’nda kırmızı ışık denetimi yaptı. Alışılmışın dışında bu kez trafikteki araçları değil , yayaları kontrol eden ekipler , polise görmelerine rağmen kırmızı ışıkta geçen yayalara 235’er lira tutarında cezai işlem uyguladı.

Yaklaşık 1 ,5 saat devam eden ve polisin kamerayla kayıt altına aldığı ışık ihlalleri kapsamında 7 yayaya toplam bin 645 lira tutarında ceza yazıldı. İhlal yapan yayaların , geçiş için kendilerine öncelik sağlayacak butonları da kullanmadıkları gözlendi.

İhlal yaptığı gözlenen ve  polis  ekipleri tarafından ceza yazılmak üzere , kimlik belgeleri istenen bazı yayalar ışığı görmediğini savunurken , bazıları da aceleleri bulunduğunu öne sürdü.

 

 

Trafik polisi , yayaların karşıdan karşıya geçerken yolda araç bulunmamasına değil , kırmızı ve yeşil ışık durumuna göre hareket etmeleri gerektiğini belirtti.

Polis , ceza yazdığı yayaları ayrıca ikaz ederek , kırmızı ışık ihlali yapmamaları konusunda da ayrıca uyardı.

Öte yandan , uygulamaların farklı zaman dilimlerinde devam edeceği öğrenildi.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =