ABD'den gecikmeli 15 Temmuz açıklaması

 ABD  Dışişleri Bakanlığı , FETÖ'nün hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümüne ilişkin bir gün sonra yazılı açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasından "ABD , 2016'd

haber7
0

ABD Dışişleri Bakanlığı , Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ)  15 Temmuz  daki darbe girişiminin üçüncü yıl dönümüne ilişkin bir gün sonra açıklama yayımladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı , AA muhabirinin sorusu üzerine , Türkiye deki darbe girişiminin üçüncü yıl dönümüne ilişkin  gecikmeli  bir yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada , "ABD , 2016 da Türkiye de yapılan darbe girişiminde yaralanan ve hayatını kaybedenlerin dost ve sevdiklerine en derin başsağlığı dileklerini sunuyor." ifadelerine yer verildi.

15  Temmuz  darbe girişiminin demokrasiye yapılmış bir saldırı olarak nitelendirildiği açıklamada şu değerlendirme yapıldı: "Bu başarısız darbe girişimi , demokrasinin korunması ve temel özgürlüklere saygı gösterilmesini sağlamak için gösterilen azim ve güvenceye dair kesin bir hatırlatma idi.  ABD  olarak , Türk halkına ve demokratik kurumlarına olan kararlı desteğimizi teyit ediyoruz."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =