Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Çok kuvvetli geliyor...

 Meteoroloji  Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada bazı illerimiz için  kuvvetli  yağış beklendiği belirtilerek "ani sel , su baskını ,  yıldırım  , ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olun

haber7
0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara nın güney ve doğusu , Ege , Akdeniz (Kahramanmaraş hariç) , İç Anadolu (Sivas hariç) , Batı Karadeniz (Sinop hariç) , Çorum , Amasya , Artvin ve Ardahan çevreleri ile Rize ve Trabzon un iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı , diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların , İç Ege ile Bilecik , Bolu , Isparta , Burdur ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak  kuvvetli  olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı , kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı , diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu , Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif , ara sıra orta kuvvette , Marmara nın güneybatısı ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer  kuvvetli  olarak (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların , İç Ege ile Bilecik , Bolu , Isparta , Burdur ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak  kuvvetli  olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel , su baskını ,  yıldırım  , ulaşımda aksamalar v.b.) dikkatli ve tedbirli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =