'Bu dönemi doğru okuyamazsak bir sonrası iç savaştır'

Güvenlik Politikaları Uzmanı  Mete Yarar  Samsun Valiliği'nin düzenlediği panelde önemli uyarılarda bulundu. Yarar , “Eğer bu  dönemi   doğru   okuyamazsak  darbenin bir  sonrası  iç savaştır." diyen Yarar "T

haber7
0

Samsun Üniversitesi tarafından düzenlenen ve Samsun Valiliği , Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Milli İrade Platformunca desteklenen “15 Temmuz: Yenilenler , Yenilmeye Doymayanlar ve Pusuda Bekleyenler”adlı panel gerçekleştirildi.

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ın panel başkanlığını yaptığı panelde Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar , Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Bezci ve Milli Eğitim Bakanlığı Başmüşaviri Dr. Nejdet Subaşı açıklamalarda bulundu.

“DÜNYADA ÇOK AZ TOPLUMA NASİP OLAN BİR SÜREÇ YAŞADIK” Panelin açılış konuşmasını yapan Rektör Aydın , 15 Temmuz  darbe girişimi  ve peşinden yaşananların bir destan olduğunu belirterek , “Dünyada çok az topluma nasip olan bir süreç yaşadık. 1970 lerden itibaren 40 yıllık bir plan yapılıyor. Bu plan uygulanırken tamamen simultane bir şekilde , hiçbir hazırlığı olmadan bu halk liderinin çağrısıyla sokaklara dökülüyor ve ölümüne bu darbe kalkışmasına karşı duruyor. Dünyada başka bir yerde yaşanmaz diye düşünüyorum” diye konuştu.

“SORUNLARI TARTIŞMANIN ÖTESİNE GEÇİREMEDİK” Güvenlik Politikaları Uzmanı Yarar ise , FETÖ darbe girişimi sonrasında yaşananları anlatarak , “15 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =