Trump'ın açıklaması sonrası ABD'den yeni Türkiye açıklaması!

 ABD  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus , Türkiye'nin  S-400  edinmesine yönelik , "Nasıl bir yaptırım uygulanacağı konusunda henüz bir değerlendirmemiz yok ve önceden de belirtemiyoruz.'�

haber7
0

Bakanlıkta basın toplantısı düzenleyen Sözcü Ortagus , Türkiye nin Rusya dan  S-400  hava savunma sistemlerini almasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"TÜM SEÇENEKLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ"

Ortagus , Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Başkan Donald  Trump  ın konuyu değerlendirdiğini belirterek , şunları söyledi:

"Bakan ve Başkan ,  ABD  nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasası (CAATSA) yaptırımları konusunda tüm seçenekleri değerlendiriyor. Sonuçlarının ne olacağını buradan oldukça açık bir şekilde belirttik. Türkiye nin  F-35  leri alamayacağına ilişkin sonuçları da bugün Başkan  Trump  ın konuşmasında gördünüz. Nasıl bir yaptırım uygulanacağı konusunda henüz bir değerlendirmemiz yok ve önceden de belirtemiyoruz. Bakan ve Başkan  ABD  yasaları kapsamında durumu değerlendirerek gerekli kararı alacaktır."

TRUMP , OBAMA YÖNETİMİNİ SUÇLADI

Trump , bugün , konuya ilişkin olarak eski Başkan Barack Obama yönetimini eleştirmiş , Türkiye nin ısrarlı girişimlerine rağmen Patriot füzelerinin satılmadığını vurgulamıştı.

Bunun üzerine Türkiye nin Rusya dan füze satın almak durumunda kaldığını belirten  Trump  , "Şimdi de Rusya dan bunu aldıkları için milyarlarca dolar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =