ABD’deki 15 Temmuz programında FETÖ’nün karanlık yüzü anlatıldı

ABD'de katıldığı programda Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ)  karanlık  yüzünü anlatan emekli Orgeneral  Ergin Saygun  , "O asla bir din adamı değildir , onun yandaşları da asla merha

haber7
0

Büyükelçi Serdar Kılıç da , NATO müttefiki olarak  ABD  nin özellikle elebaşı Fetullah Gülen in iadesi konusundaki isteksiz tutumunu eleştirerek , "Terör örgütü elebaşının halen Pensilvanya da rahat bir şekilde oturuyor olmasını kabul etmemiz mümkün değildir." değerlendirmesinde bulundu.

ABD de katıldığı programda Fetullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ)  karanlık  yüzünü anlatan emekli Orgeneral  Ergin Saygun  , "O (Fetullah Gülen) asla bir din adamı değildir , Amerika da böyle değerlendirilmesi tamamen yanlıştır , onun yandaşları da asla merhameti olmayan kişilerdir." dedi. Washington merkezli düşünce kuruluşu Türk Miras Vakfınca (THO) organize edilen "15  Temmuz  Darbe Girişiminin 3. Yıl Dönümünde Türk-Amerikan İlişkileri" başlıklı panele emekli Orgeneral Saygun ve eski Kongre üyesi Ed Whitfield konuşmacı olarak katıldı.

Panelin moderatörlüğünü  FETÖ  nün  ABD   deki  okullarıyla ilgili "Killing Ed" adlı belgeseli hazırlayan Mark Hall yaptı. 

Oturumun başında açılış konuşmasını yapan THO Başkanı Ali Çınar ,  FETÖ  nün 15  Temmuz  darbe girişiminin 3. yıl dönümünde gelinen süreci ve Türk-Amerikan ilişkilerinin son durumunu değerlendirmek amacıyla paneli düzenlediklerini anlattı.

Türkiye nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da Türk halkının 15  Temmuz  gecesi yaşadıklarını asla unutmayacağını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =