ABD Temsilciler Meclisinden Trump'ın paylaşımlarına kınama

 ABD   Temsilciler Meclisi  , Başkan Donald Trump'ın kadın Kongre üyelerine yönelik "ırkçı"  Twitter  paylaşımlarını kınayan karar tasarısını kabul etti.

haber7
0

Temsilciler Meclisi bugün ,  Trump  ın 4 kadın Kongre üyesini hedef alan , "ırkçı" olarak nitelendirilen  Twitter  paylaşımlarını kınayan karar tasarısını oyladı.

 

 

Tasarı , 187 ye karşı 240 oy ile kabul edildi.

TRUMP NE YAPMIŞTI?

 

 

Başkan  Trump  , pazar günü resmi  Twitter  hesabından yaptığı paylaşımda , Müslüman kadın Kongre üyeleri Ilhan Omar ve Rashida Tlaib in yanı sıra Alexandria Ocasio-Cortez ve Ayanna Pressley i "progresif demokrat Kongre üyeleri" olarak nitelendirmiş ve göçmen kökenli olduklarını iddia ettiği kadın üyelerin ülkeleri için de "dünyadaki tam bir felaket , en kötü , en yozlaşmış ve en saçma ülkeler" ifadesini kullanmıştı.

Bu kişilerin  ABD  nin nasıl yönetilmesi gerektiğini söylemesini ilginç bulduğunu kaydeden  Trump  , "Neden bu kadınlar ülkelerine gidip , geldikleri bozuk ve suçla kuşatılmış ülkeleri düzeltmiyor? Sonra geri gelin ve nasıl olduğunu bize gösterin. Bu yerlerin sizin yardımınıza ihtiyacı var ve yeterince hızlı ayrılamazsınız. Eminim (Temsilciler Meclisi Başkanı) Nancy Pelosi , ücretsiz seyahat ayarlamaktan mutluluk duyar." paylaşımında bulunmuştu.

Trump ın paylaşımları ülkede tepkilere yol ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =