Valilik reddetmişti, gece yarısı tabelayı değiştirdiler

HDP'li  Diyarbakır  Büyükşehir Belediyesi , Sur ilçesinde sahabe İyaz Bin Ganem adını taşıyan caddeye , terör suçlusunun adını verme kararının Valilikçe reddedilmesine rağmen , caddenin tabelasını değişt

haber7
0

Gündüz , tabelanın değiştirilmediği görüntülere yansırken , İyaz Bin Ganem adını taşıyan caddenin tabelası , akşam saatlerinde "Dr. İlhan Diken Caddesi" şeklinde değiştirildi.

HDP li  Diyarbakır  Büyükşehir Belediyesi , sahabe İyaz bin Ganem in adını taşıyan caddeye , terör suçundan ceza alan mevta bir doktorun isminin verilmesi kararını almıştı.

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan dönemde ,  Diyarbakır  Büyükşehir Belediyesi merkez Sur ilçesinde yeni açılan bir caddeye  Diyarbakır  ın yanı sıra çoğu Anadolu şehrinin fethinde en etkin kişi olarak tanınan İslam komutanı İyaz bin Ganem in adı verildi.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri nde seçilen  HDP  li belediye yönetimince caddenin isminin değiştirilmesi için 19 Haziran da meclis kararı alındı.

Caddeye , 5 yıl önce vefat eden ve 1992 yılında "terör örgütüne yardım ve yataklık etmek" suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası almış doktor İlhan Diken in adının verilmesi kararlaştırıldı.

Kararın öğrenilmesinin ardından , kentteki bazı siyasi parti yetkilileri , karara tepki göstermişti.VALİLİK REDDETMİŞTİ

Bunun üzerine  Diyarbakır  Valiliğince yapılan tahkikat sonucunda , meclis kararının , mevzuat hükümlerine aykırı olduğu ,  Diyarbakır  ın İslam ile şereflenmesine vesile olan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =