Necmettin öğretmen kabri başında anıldı

Tunceli'de , memleketi Gümüşhane'ye gelirken PKK'lı teröristlerce kaçırıldıktan sonra katledilen sınıf öğretmeni  Necmettin  Yılmaz için şehadetinin ikinci yılında  kabri   başında  tören dü

haber7
0

Tunceli de , memleketi Gümüşhane ye gelirken PKK lı teröristlerce kaçırıldıktan sonra katledilen sınıf öğretmeni  Necmettin  Yılmaz , vefatının ikinci yılında  kabri   başında  anıldı.

Torul Kaymakamı Onur Aykaç , beraberindeki İlçe Belediye Başkanı Evren Özdemir , İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan , Torul İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin ve bir grup öğretmenle Yılmaz ın , ilçeye bağlı Demirkapı köyündeki kabrini ziyaret etti.

Heyet , burada şehit öğretmenin babası Hamit , annesi Gülay , kardeşleri Ahmet ve Yahya Yılmaz ile dua etti , kabre çiçek dikti.

Kaymakam Aykaç , gazetecilere yaptığı açıklamada ,  Necmettin  Yılmaz a Allah tan rahmet diledi.

Şehidin ailesini kendi aileleri gibi gördüklerini ifade eden Aykaç , "Onların her isteği başımızın üzerindedir. Allah onlardan razı olsun ki  Necmettin  öğretmen gibi bir evlat yetiştirdiler.  Necmettin  öğretmeni sadece burada toplananlar değil , bütün Türkiye ve bütün İslam coğrafyası hayırla ve minnetle yad ediyor. Çünkü o batıla , teröre , haksızlığa karşı dimdik durmuştur. O haksızlığa taviz vermemiştir. Bunun da bedelini şehadete yürüyerek ödemiştir." dedi.

"Necmettin öğretmenin bıraktığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =