'AB'nin Türkiye yaptırımları ABD tarafından ısmarlandı'

 Rusya  parlamentosunun alt kanadı Duma’nın milletvekili  Sergey Jeleznyak  , Avrupa Birliği’nin (AB) Kıbrıs kıta sahanlığındaki faaliyetlerinden dolayı Türkiye’ye yönelik yaptırım kararını Ankara’nın bağımsı

haber7
0

Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi üyesi  Sergey Jeleznyak  "AB’nin Türkiye’ye yönelik  yaptırımları  Washington  tarafından  ısmarlanmış siyasi bir karar gibi görünüyor.  Rusya  ,  Türkiye  ile Kıbrıs arasındaki gibi , için için yanan krizlere çok dikkatli yaklaşıyor. Tarafları her zaman itidalli olmaya çağırdık ve yapıcı diyalogdan yanayız" ifadelerini kullandı.

Jeleznyak ,  ABD  ve AB’nin Türkiye’ye yönelik baskısının  S-400  sevkiyatının başlamasının ardından yoğunlaştığını vurguladı.

Jelezynyak "Ankara’nın bağımsız politikası ve eylemlerinden rahatsız olan ABD’li ve AB’li partnerler Türkiye’ye yönelik yeni etki yöntemleri arayışında. Buna tehditler ve çeşitli kısıtlayıcı tedbirler de dahil. Bu rahatsızlık , yıkıcı dış güçlerin , eski anlaşmazlıklar üzerinden ve farklı siyasi ve ulusal grupların çıkarlarını çatıştırarak bölgede ,  Türkiye  ile Kıbrıs arasında yeni bir karşıtlığı alevlendirme girişimlerini tetikliyor. Bu kabul edilemez ve son derece tehlikeli" açıklamasını yaptı.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =