ODTÜ'yü ayağa kaldıranlar PKK'nın ağaç katliamına sessiz

Geçtiğimiz hafta ODTÜ'de yapılması planlanan yurt inşaatında ağaçların kesildiğini iddia eden bir grup protesto yapmıştı. Protestoda kullanılan çirkin ifadeler tepki çekmişti. Hafta sonu ise terör &o

haber7
0

ODTÜ de yapılması planlanan öğrenci yurdu için belirlenen alanda ağaçlara sarılan ve kesilmemesi için protesto düzenleyen öğrenciler , terör örgütü  PKK  nın yaktığı ormanlarla ilgili  sessiz  kalıyor. 

Terör örgütünün yaptığı  ağaç   katliamına  tepki gösterilmediğine dikkati çeken TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı , AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç ,  ODTÜ  lülerin ikircikli tavrını eleştirdi. 

Yurt inşaatının kötü niyetle yapılıyormuş gibi gösterilmesinin yanlış olduğunu vurgulayan Kılıç , şunları söyledi:

"Zamanında ODTÜ’ye yapılacak olan yola da böyle bir tutum sergilenmişti. Ama bugün yapılan o yolu en çok yaygara koparanlar kullanıyor. Bugün o yol yapılmasaydı , Eskişehir yolu kaos ortamına dönecekti.

Ağaçlar kaldırılır yerine yenileri getirilir. Ama terör örgütünün yaktığı , bertaraf ettiği ağaçlara kimse karşılık vermedi. Bu haksızlıktır. Yapılacak olan iyi şeyleri karalamaktır. Hizmetin önünü kesmektir."

 

Orman yangınlarını terör örgütü  PKK  üstlendi

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: YENİAKİT ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =