Büyük vurgun! 'Açarsanız garantisi bozulur' deyip...

İstanbul'da  klima  ve kombi kutularının içine tahta koyarak "spot mal" diye müşterilerine toptan olarak sattığı iddiasıyla aranan Mutlu Yaşar S.(43) polis tarafından yakalandı. Şüphelinin toptan verdiği kutular

haber7
0

Edinilen bilgiye göre İstanbul da polise başvuran Alper Y. toptan 400 kutu  klima  alarak 720 bin lira ödeme yaptığını ancak daha sonra  klima  kutularının içinden tahta çıktığını söyleyerek şikayetçi oldu. Dolandırıldığını anlatan Alper Y. "Daha önce bana  klima  satmıştı. Herhangi bir problem çıkmamıştı. Bu kez elinde 400 kutu  klima  olduğunu söyledi. 720 bin lira karşılığında anlaştık.

Mallar depoma geldikten sonra parayı ödedim. Ancak kutuları açmamam gerektiğini yoksa garantinin bozulacağını söyledi. Ben de ona inandım. Daha sonra kendi müşterilerime gönderdiğim  klima  kutularının içinde tahta çıktığı söylendi. Depodakileri kontrol ettiğimde hepsinin içinde tahta olduğunu gördüm." dedi.

ŞÜPHELİ AYNI YÖNTEMLE BAŞKALARINI DA DOLANDIRMIŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis şüpheli Mutlu Yaşar S. nin peşine düştü. Polis önceki gün şüpheli Mutlu Yaşar S. yi gözaltına aldı. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelinin benzer yöntemlerle N.F. , O.B. Ş.E. , C.E. adlı işadamlarını da dolandırdığı ortaya çıktı. Şüphelinin toplamda sözde 620 kutu  klima  ve kombiyi 1 milyon 400 bin lira alarak sattığı belirtildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli hakkındaki dolandırıcılık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =