İlik nakli bekleyen Nehir bebeğin annesinden yardım çağrısı

Elazığ'da 2 aydır kemoterapi tedavisi gören HLH hastası 6 aylık  Nehir   bebek  ,  ilik nakli  için uygun donörün bulunmasını bekliyor. 6 aylık Nehir'in annesi , "Bir kampanya başlatılsa ,  Nehir  kurtulsa çok mu

haber7
0

Elazığ’da kemoterapi tedavisi gören Hemofagositik Sendrom (HLH) hastası 6 aylık Nehir bebek , hayata tutunmak için  ilik nakli  bekliyor. Kendisiyle birlikte eşi ve kardeşlerinin iliklerinin naklinin uymadığını belirten anne , "Büyük bir kampanya başlatılsa Nehir’de kurtulsa gerçekten çok mutlu oluruz" dedi. 

 

 

Tunceli’nin Nazimiye ilçesinde ikamet eden 5 yıllık evli Çiğdem ve Ali Yeşil çifti , tek çocukları olan 6 aylık kızları Nehir’in ateşlenmesi üzerine hastaneye götürdü. Burada yapılan tetkiklerde minik Nehir’e HLH hastalığı teşhisi konuldu. Bunun üzerine 2 ay önce Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesine sevk edilen Nehir bebek , Çocuk Polikliniği Hemotoloji Bölümünde kemoterapi tedavisi almaya başladı.  İlik   nakli  olması için ilk önce ailesinden tahliller alındı. Alınan tahliller sonucunda Yeşil çiftinin iliklerinin kızlarına uyuşmadığı ortaya çıktı. 

Uyumlu bağışçı aranıyor 

 

 

Küçük bedeniyle hastalığına karşı koymaya çalışan Nehirbebek için acil  ilik nakli  gerekiyor. Çaresiz kalan aile , uyumlu donörün bulunması için duyarlı tüm vatandaşların başvurmasını istiyor. Öte yandan uyumlu donör bulunması ihtimaline karşı ise Nehir’in ilik naklinin yapılabileceği bir hastanede tedavisin devam etmesi gerekiyor. 

Tunceli’den ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =