Dışarıdan bile duyurdum! 360'a kadar yükselince...

İzmir'de , kalbi dakikada 250-360 atan kadının nabzı ,  KAS  damarları yakılarak yapılan müdahale sonucunda normale döndü.

haber7
0

Aydın da yaşayan bir çocuk annesi 34 yaşındaki Netice İmer e 19 yaşında başvurduğu hastanede beyin tümörü teşhisi konuldu. Ameliyatın ardından sağlığına kavuşan İmer , 9 yıl önce de göğüs kanseri teşhisiyle iki kez ameliyat masasına yattı.

İki önemli hastalığı yenen genç kadın , iki yıl önce de kalbinden rahatsızlanınca Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine başvurdu. Kalbinde doğuştan ritim bozukluğu olduğu tespit edilen İmer e iki kez , Konya daki bir hastanede müdahalede bulunuldu. 

Yapılan operasyondan olumlu sonuç alamayan kadının sağlık durumu her geçen gün bozulmaya başladı. Aynı operasyonu bir kez daha olmak için köftecide çalışıp para biriktirmeye başlayan İmer , son olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji servisine başvurdu.

KAS DAMARI YAKILDI

Kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Emin Evren Özcan , yaklaşık bir saat süren operasyonda , hastanın kalbinin içinde çarpıntıya neden olan  KAS  damarını yakarak nabız hızını 70-80 e  kadar  düşürdü.

Doç. Dr. Özcan , AA muhabirine yaptığı açıklamada , İmer in yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçirdiğini , kendilerine başvurduğunda kalbinin dakikada 250-360 attığını söyledi.

Hastaya müdahale edilmemesi halinde  kalp  yetmezliği ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =