Bora ve S-400 Yunan'ı korkuttu! 'Hiç kimse bizi kurtaramaz'

Türkiye'nin milli imkanlarla ürettiği  Bora  balistik füzesinin ardından Rusya'dan  S-400  hava savunma füzesini teslim alması Yunanistan'da paniğe nedenoldu.  Yunan  basını , Bor füzesinin menzilinin Atina'yı

haber7
0

S-400 hava savunma sistemlerinin Türkiye’ye intikalinin başlamasıyla birlikte Yunanistan’ı panik havası sardı.  Yunan  haber sitesi Pentapostagma’nın haberinde“Türkler Amerika’dan ültimatom aldığından beri Ruslar silah sistemlerini çok uygun fiyatlara sunmaya başladılar. Dolayısıyla bir indirim dönemi var. Bu yüzden Yunanistan olarak hızlı hareket etmeli ve 2 yıldır yapmadığımız şeyi yapmalıyız” ifadelerine yer verildi.

Teyakkuza geçti

Aynı gazete “Burada S-300 sistemlerimizi gereken seviyede geliştirmekten söz ediyoruz” dedi. Sundukları öneride füze sistemleri ve ekipmanlarla ilgili geniş ayrıntılara yer veren gazete , Türkiye’ye karşı hazırlıklı olma çağrısı yaptı. Teyakkuza geçen  Yunan  basını , ülkesinin bir an önce bu konuda adım atması gerektiğini yazdı. Gazete Türkiye’nin ürettiği  Bora  füzelerine de sayfalarında detaylı yer ayırdı. “S-400 sistemi haricinde bir de 280 kilometre menzilli  Bora  füzelerini dikkate almamız gerekiyor.  Bora  füzeleri eğer belli noktalara konuşlandırılırsa başkent Atina’yı bile tehdit edebilir” analizinden sonra gazete “Bu yüzden az sayıda bile olsa İskender-M balistik füzesi satın almayı düşünmeliyiz” yorumunda bulundu. Pentapostagma ,  S-400  ve  Bora  füze sistemlerinde olduğu gibi , İskender-M füzelerinin de detaylı teknik analizine yer verdi.

Kurtaramazlar

Türkiye’nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =