Demet Sağıroğlu'dan dava hamlesi: Acun Ilıcalı'ya yasal işlem başlattı!

Ünlü sanatçı  Demet   Sağıroğlu  , seslendirdiği ''Arnavut Kaldırımı'' isimli müzik parçasını izinsiz şekilde defalarca kullandığı şikayetiyle  Acun  Ilıcalı'ya  dava  hamlesinde bulundu. Demet

haber7
0

Demet  Sağıroğlu  , 1994 senesinde piyasaya sürdüğü Arnanvut Kaldırımı adlı müzik parçasını ünlü medya patronu  Acun   Ilıcalı  nın izinsiz olarak defalarca kullandığı şikayetini ileri sürerek  dava  girişimine kalkıştı. Ünlü sanatçı  Demet   Sağıroğlu  ,  Acun   Ilıcalı  nın TV8 kanalında yayınlanan Rising Star , O Ses Türkiye ve O Ses Çocuklar isimli yarışma programlarından kendisinden izinsiz olarak şarkısının kullanıldığı iddiasını ortaya attı ve hukuki yola başvurup  yasal   işlem  başlattı. 

Kadın da rol alan Özge Özpirinççi den veda gönderisi: Herkes yanlış anladı!

Sabah ın aktardığı bilgi doğrultusunda; Şarkıcı  Demet   Sağıroğlu  nun savcılığa gidip yapımcı ve sunucu  Acun   Ilıcalı  yı ihbar etmesinin ardından  Acun  Medya ya ilişkin ‘’Fikri Sinai Haklar Kanunu na muhalefet’’ suçu gerekçesiyle  tazminat davası  işlemi başlatıldı.

Arnavut Kaldırımı isimli müzik parçasıyla bir dönem büyük çıkış yakalayan ve aradan yıllar geçmesine rağmen hala keyifle dinlenen  Demet   Sağıroğlu  nun  Acun   Ilıcalı  için açtığı şikayet dilekçesinde , TV8 kanalında hukuk kurallarına aykırı olarak şarkısının defalarca izinsiz kullanıldığını ifade etti. 

Gerek maddi gerekse manevi haklarının ihlal edildiğinin özellikle altını çizen  Demet   Sağıroğlu  ,  dava   hamlesi  gerçekleştirerek 15 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =