TUSAŞ, belirtilen tarihten 3 ay önce başarıyla tamamladı

Kamera entegre ve uçuş testlerini TUSAŞ’ın yaptığı hava fotoğrafı çekim uçağı (HAFÇU) , Harita Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi.

haber7
0

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) , Harita Genel Müdürlüğü ihtiyaçlarını karşılamak üzere 22 Mayıs 2018’de Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile tedarik sözleşmesi imzaladığı Havadan Fotoğraf Çekim Uçağı (HAFÇU) projesi tamamlanarak beklenen  tarihten  önce teslim edildi. Anlaşmaya göre 1 Ağustos 2019 tarihinde teslim edilmesi gereken  HAFÇU  ,  TUSAŞ  mühendislerinin ve teknisyenlerinin yoğun çalışmaları ile 26 Nisan 2019’da beklenen  tarihten  çok önce teslim edildi. 

Harita Genel Müdürlüğü’nün uçak ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan proje kapsamında lojistik faaliyetler başta olmak üzere , tüm ağır bakım ve onarım görevlerini üstlenen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii , HAFÇU’nun kamera modifikasyonlarını gerçekleştirdi.  TUSAŞ  , HAFÇU’ya kameraları entegre etmesinin ardından uçuş testlerini de  başarıyla  tamamlayarak Harita Genel Müdürlüğü’ne teslim etti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =