FETÖ'cü hainler başından vurmuştu! Tokat gibi sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , dün Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasının açılış törenine katıldı. Törende  15 Temmuz  alçak darbe girişimi sırasında FETÖ’cü

haber7
0

Açılış töreni sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  Gazi Turgut Aslan’ı ayakta karşıladı , uzun süre elini bırakmadı.

Turgut Aslan konuşması sırasında “Darbeye delil mi aranıyor? Ben buradayım ve ayaktayım. Ben ve vatanım dimdik ayakta” dedi. Törene damga vuran bu sözler uzun süre ayakta alkışlandı.

TURGUT ASLAN: RAPORUM DAYANAK OLDU

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanı Gazi  Turgut Aslan  ,  15 Temmuz  gecesi hayatını kaybeden şehitlere Allah tan rahmet , sevenlerine başsağlığı diledi. 2014 de TEM Daire Başkanı olarak atandıktan sonra FETÖ nün hedeflerini mercek altına alınması talimatını verdiğini aktaran Aslan , TEM Dairesi olarak FETÖ nün terör örgütü olduğuna dair bir rapor yazarak altına imzasını attığını hatırlattı. FETÖ raporunun adli makamlara gönderildiğini vurgulayan Aslan , şöyle konuştu:      

FETÖ’CÜLER KORKUTMAK İSTEDİ

"Raporum , FETÖ ile mücadelede hukuki dayanak oldu. Raporumuz ve sonrasında adli mercilerin tesciliyle FETÖ olarak tescillendi. Bu süreçte kurum içi yazışmalarımız FETÖ mensuplarınca basına sızdırılarak korkutmak istediler. Şahsım dahil olmak üzere üst düzey emniyet mensuplarına çeşitli davalar açtılar. Aynı dönemde Türkiye çukur/barikat çatışmalarıyla mücadele ediyordu. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =