Devlet başkanının konvoyunda korkutan kaza

 Ukrayna   Devlet  Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin konvoyu yoldan geçen diğer araçlarla çarpıştı.

haber7
0

Ukrayna  Devlet  Başkanı  Vladimir Zelenskiy  , siyasi temaslarda bulunmak üzere başkent Kiev’den ayrılmış ve Zaporoji bölgesine gitmişti. Oradaki görüşmelerin ardından Zelenskiy uçakla Kiev’e dönmüş , kendisini desteklemeye gelen vatandaşlar ise otobüs ve arabalarla başkente doğru yola çıkmışlardı. Zaporoji bölgesindeki Vasilkovska ve Melitopol şehirleri arasında oluşturulan konvoyda yer alan ve içinde çocukların da bulunduğu otobüs , araçlarla çarpışarak yol kenarına savruldu. Kazaya karışan araçların bir minibüs ve bir cip olduğu açıklandı.

Resmi  Devlet  kurumlarından yapılan açıklamada; Zelenskiy’nin  Kaza  anında konvoyda bulunmadığı ve hafif yaralanmalar dışında can kaybının yaşanmadığı bildirildi.

2018 yılı Mart ayında dönemin  Devlet  Başkanı Petro Poroşenko’nun konvoyu , yoldan geçen emekli bir vatandaşa çarpmış ve yapılan incelemeler sonucu iki taraf da suçlu bulunmuştu. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =