HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne tepki büyüyor!

HDP'li  Diyarbakır   Büyükşehir  Belediyesinin Kayapınar ilçesinde cami yapımı için belirlenen alanların imar planını değiştirmesine tepkiler devam ediyor. İl Müftü Vekili Nihat Koç , "İmar planlar

haber7
0

Merkez Kayapınar ilçesi Yunus Emre Camisi nde kılınan öğlen namazının ardından , aralarında sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcilerinin de yer aldığı cemaat , belediyenin kararını protesto etti.

 

Kur an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan İl Müftü Vekili Nihat Koç , İslamiyet in mabetlerin korunmasına büyük önem verdiğini söyledi.

Dokunulmaması gereken yerler arasında mabetlerin yer aldığını dile getiren Koç , "Hristiyan bir ülkeye giriyorsunuz kiliseye karışamıyorsunuz , Yahudi bir toplumla savaşa giriyorsunuz , onların havralarına karışamazsınız ama gelin görün ki Müslümanların mabetleri hep hakarete ve tecavüze uğradı." dedi.

 

 

"BUNLARA MEYDAN VERMEYECEĞİZ"

Mescid-i Aksa nın İsrail in işgali altında olduğunu , 1300 yıllık Emevi Camisi nin ise Beşşar Esed in bombalarıyla tahrip edildiğini anlatan Koç , şöyle konuştu:

"5. Harem-i Şerif  Diyarbakır  Ulu Cami miz inanın kuşatma altındadır ama biz bunlara meydan vermeyeceğiz. Mabetlerimize , kutsallarımıza , bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkacağız. Kayapınar da devasa binalar , muhteşem yerleşim alanları yapılıyor. İmar planları yapılırken mabetlere yer verilmemiş. Müslüman bir vicdanın bunu kabul etmesi mümkün değil , biz de kabul etmiyoruz."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =