5G baz istasyonları için 2023 hedefi

On Birinci Kalkınma Planı'na göre , yeni nesil kablosuz telefon teknolojisi  5G  ve ötesi teknolojiler dahil olmak üzere , yerli elektronik haberleşme şebeke ve altyapı bileşenleri , Ar-Ge ve üretim faaliyetleri teşvik edilerek

haber7
0

Yeni nesil kablosuz telefon teknolojisi  5G  ve ötesi teknolojiler dahil olmak üzere , yerli elektronik haberleşme şebeke ve altyapı bileşenleri , Ar-Ge ve üretim faaliyetleri teşvik edilerek 5 yıl içinde  5G   baz  istasyonu geliştirme çalışmaları bitirilecek.

 

 

TBMM Başkanlığına sunulan  On Birinci Kalkınma Planı  na (2019-2023) göre , elektronik sektöründe Ar-Ge ye dayalı rekabetçi üretim ve ihracatın artırılması hedefleniyor.

5G ve ötesi teknolojiler dahil olmak üzere , yerli elektronik haberleşme şebeke ve altyapı bileşenlerinin , Ar-Ge ve üretim faaliyetleri teşvik edilecek. Böylece  5G   baz  istasyonu geliştirme çalışmaları tamamlanacak. Yerli üretim ve Ar-Ge faaliyetleri , yeni nesil mobil haberleşme teknolojileri çerçevesinde desteklenecek.

 

 

Tüm dikey sektörler dahil olmak üzere , makineden makineye (M2M) ve IoT (nesnelerin internete erişip , diğer cihazlarla iletişime geçmesi) ekosisteminde kullanılan donanım ve yazılım ürünlerinin , yerli imkanlarla üretilmesine destek sunulacak.

Akıllı fabrikalar , ulaşım , enerji , tarım , sağlık , çevre , afet yönetimi gibi konularda uygulamaların geliştirilmesi ve yerli standartların oluşturulması sağlanacak.

Teknoloji geliştirme bölgeleri ihtisaslaşacak

Sektörde rekabet gücünün artırılmasına yönelik , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =