Türkiye'ye gelen S-400'lerde önce neyin kurulacağı belli oldu

 S-400  parçalarının Ankara’daki Mürted Üssü’ne sevkiyatı devam ediyor. İlk günkü 3 uçağın ardından dün 4. uçak geldi.  S-400  sistemlerinin ilk grup nakliyesi yaklaşık 2 hafta sürec

haber7
0

S-400 parçalarını Türkiye’ye getiren 3 uçağın ardından dün de bir kargo uçağı daha Mürted’e indi. Sistemin kurulumu için hummalı bir çalışma yürütülüyor. İntikaller 2 hafta boyunca sürecek.

 

 

S-400 uzun menzilli füze ve hava savunma sistemlerinin sevkiyatı kapsamında dördüncü uçak dün Mürted (Akıncı) Üssü’ne indi. Sözleşmede kararlaştırılan takvime uygun devam eden sevkiyat kapsamında şuana kadar 4 uçak malzeme Türkiye’ye getirildi.

Sistemin en kapsamlı transferi olan ilk grup teslimatta ilk gün füze taşıyıcı araçların geldiği görülmüştü. Yine radar sistemleri , komuta kontrol sistemleri ,  S-400  kurulumuna ilişkin malzemeler de konteyneyler içinde Rus kargo uçaklarından indirilen malzemeler arasında.

 

 

S-400 sistemlerinin ilk grup intikalleri yaklaşık 2 hafta sürecek. Sevkiyatın tamamlanması ardından ikinci grupta fırlatma rampaları ve silah sistemlerinin diğer unsurları Mürted’e yine hava yoluyla getirilecek. Üçüncü grupta ise sistemin ana mühimmatları olan füzeler Türkiye’ye ulaşacak. Önümezdeki günlerde 120’yi aşkın uzun menzilli füzenin deniz yoluyla getirilmesi bekleniyor.

MÜRTED’DE HUMMALI ÇALIŞMA

S-400’ün öncelikli olarak radarı kurulacak. Bu doğrultuda bir yandan sevkiyatın devam ettiği Mürted Hava ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =