Gazeteci Yönetmen Ali Ekber Karaçam , o karanlık ve uzun gecede yaşananları unutmamak ve unutturmamak adına Türkiye Haber Kameramanları Derneğiyle işbirliği Yaparak Türkiye'de ilk  kez  , 100'ün üzerinde haber

haber7
0

 Medya kuruluşlarında çalışan haber kameramanları , muhabirler ve foto muhabirleri ile İstanbul , Ankara ve Marmaris te darbe girişimi gecesi yaşanan dehşet anlarını 15  Temmuz  un  Objektifleri   belgeseli  için anlattı.

Çekimleri 3 ilde gerçekleştirilen ve tam 480 gün süren belgeselin , hem toplumsal hafızaya hem de gelecek nesillere ışık tutması planlanıyor. 55. Antalya Altın Portakal Uluslararası Film Festivali ne katılan belgesel büyük beğeni topladı.

Televizyon haberciliğinin Oscar ı olarak bilinen ZOOM Ödüllerinde HABERCİLER ÖZEL Ödülü; Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından her yıl uluslararası alanda düzenlenen , yurt içi ve yurt dışından 114 görüntü ve haberin katıldığı , 23. ZOOM Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması nda , HABERCİLER ÖZEL Ödülü ne layık görülen yapım , ilk  kez  pazar saat 21:00 da  CNN  TÜRK ekranlarında olacak.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =