Burdur'da yeni bir kelebek türü bulundu

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekiplerince Anadolu Orakkanadı adlı  kelebek   türü  Burdur'da ilk kez tespit edildi.

haber7
0

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü ekiplerince  Burdur  da yapılan arazi çalışmaları sırasında ilde ilk kez görülen bir  kelebek  türüne rastlandı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre , DKMP Genel Müdürlüğünce , ülkenin biyolojik çeşitliliğinin kayıt altına alınması sürdürülüyor.

Bu çerçevede  Burdur  da yapılan arazi çalışmaları sırasında ilde ilk kez görülen bir  kelebek  türüne rastlandı. Türkiye nin birçok bölgesinde görülebilen Anadolu Orakkanadı adlı  kelebek  türü  Burdur  da ilk kez tespit edildi.

 

Ekiplerce görüntülenen  kelebek  türüyle birlikte  Burdur  da yaşadığı bilinen  kelebek  türü sayısı 129 a ulaştı.

Açıklamaya göre , Doğa Koruma ve Milli Parklar  Burdur  Şube Müdürlüğü , kentte kuş ,  kelebek  gözlemciliği ve fotoğrafçılığını yaygınlaştırarak ülke çapındaki doğaseverleri  Burdur  da buluşturmak için her yıl etkinlikler yaparak farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =