KKTC'deki aile faciasının ardından tüm resmi etkinlikler iptal!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) dün aynı aileden 4 kişinin denizde boğulmasının  ardından   tüm   resmi   etkinlikler   iptal  edildi. Ölen 4 kişi için yarın cenaze töreni düzenleneceği belirtildi.

haber7
0

​Olay , dün saat 18.30 sıralarında ,  Gazimauğusa  da ,  Büyükkonuk Belediyesi  ne bağlı Kaplıca ile  Yedikonuk  arasındaki Tulumba bölgesinde meydana geldi. Ailesiyle birlikte gittiği sahilde denize giden Merve Katırcı (18) , bir süre sonra suda çırpınmaya başladı. Kızlarının akıntıyla birlikte açığa sürüklendiğini gören baba Ramazan (48) , anne Filiz (40) ve kardeşleri Mert (13) ve Barış Katırcı (12) da yardıma koştu. Ancak Ramazan ve Filiz Katırcı ile çocukları Merve ve Mert , kayboldu.  Barış Katırcı  ise çevredekiler tarafından kurtarıldı. Barış Katırcı , çağırılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.  Sahil Güvenlik  ekiplerinin de desteğiyle yapılan arama çalışmalarında Katırcı çiftiyle çocuklarının cesetleri bulunarak kıyıya çıkarıldı.  Ailenin halk plajına girmek yerine burada denize girmeyi tercih ettiği belirtildi.MERVE HEMŞİRE OLACAKTI Yaşamını yitiren Merve Katırcı nın bu sene liseden mezun olduğu , hemşirelik bölümünde okumak için de okul seçme çalışması yaptığı belirtildi. 

TÜM RESMİ ETKİNLİKLER İPTAL EDİLDİ Bu arada  KKTC  de gündem olan olay sonrası , bugün yapılması beklenen tüm  resmi   etkinlikler  de  iptal  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =