Burdur'un kelebek türlerine bir yenisi daha eklendi

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) ülkemizin biyolojik çeşitliliğini kayıt altına almaya devam ediyor. Bu çerçevede Burdur’da yapılan arazi çalışmaları sırasında ilde ilk kez

haber7
0

Türkiye’nin birçok bölgesinde görülebilen Anadolu Orakkanadı adlı  kelebek  türü Burdur’da ilk kez tespit edildi. Kameralara da yansıyan  kelebek  türü ile Burdur’da yaşadığı bilinen 128  kelebek  türüne bir  yenisi   daha  eklenerek sayı 129 oldu.

Son yıllarda Burdur’un turizm alanında , özellikle de tabiat turizmi alanında canlandırılması için kurumlar tarafından çeşitli yatırımlar ve etkinlikler yapılıyor. İlde yer alan biyoçeşitlilik de doğa severlere farklı aktivitelerde bulunma imkanı sunuyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar  Burdur  Şube Müdürlüğü de ,  Burdur  ilinde kuş ve  kelebek  gözlemciliği ile fotoğrafçılığını yaygınlaştırarak ülke çapındaki doğaseverleri Burdur’da buluşturmak için her yıl değişik etkinlikler yaparak farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =