Cumhurbaşkanı Erdoağan'dan 'Ağaç Dikme Bayramı' fikrine onay

 Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan , 'Ağaç  Dikme  Bayramı' ilan edilmesi yönünde sosyal medya kullanıcısı Abdullah Enes Şahin'in önerisine yanıt vererek bu konuda çalışma başlatacaklarını duyurdu.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan , Twitter’daki hesabından bir takipçisinin  Ağaç Dikme Bayramı  ilan edilmesi önerisinde bulunduğu paylaşımı yanıtladı. Fikri çok beğendiğini aktaran Erdoğan , "Bu çok güzel bir fikir Enes. Biz her zaman yemyeşil bir Türkiye için çalıştık , çalışıyoruz. Milli bir ağaçlandırma bayramımızın olması için de ben ve arkadaşlarım her zamanki gibi üzerimize düşeni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Şahin , Erdoğan ın yanıtı üzerine yaptığı paylaşımda , "Sayın Cumhurbaşkanım , çağrımıza yanıt verdiğiniz için çok mutlu olduk. Gençlerin ve yüz binlerin sesi olduğunuz için minnettarız" dedi.

Şahin ,  Ağaç Dikme Bayramı  önerisinde bulunduğu paylaşımda , "Bir fikrim geldi. Biz neden  Ağaç Dikme Bayramı  ilan etmiyoruz. Her yıl bir gün ayıralım , çoluk çocuk maaile , 82 milyon ağaç dikelim. Hem dünyaya örnek olalım hem gelecek nesillere yemyeşil bir ülke bırakalım" demişti.

 

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =