Hatay'ın Belen ilçesinde ,  Kocasını  öldürdükten sonra cesedini parçalara ayırıp gömdüğü iddiasıyla yargılanan sanığa 15 yıl  hapis   cezası  verildi.

haber7
0

İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya , tutuklu sanık Havva Z. ve avukatı ile tarafların yakınları katıldı.  

Basın mensuplarının alınmadığı duruşmada , mahkeme heyeti , hakkında ağırlaştırılmış müebbet  hapis   cezası  istenen Havva Z ye "haksız tahrik ve iyi hal indirimi" uygulayarak 15 yıl  hapis   cezası  verdi.

Sanık avukatı Mehtap Sert , duruşma çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada , Havva Z. tahliye edilene kadar mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi. 

Avukat Sert , ölen kişinin şizofren olması ve yapacağını söylediği her şiddet eylemini yerine getirmesi nedeniyle müvekkili için meşru müdafaa savunması hükümlerinin uygulanmasını istediklerini dile getirerek , şöyle devam etti:

"Havva nın kocası daha önce kızın gelsin onu öldüreceğim , kimse onu bulamayacak şeklinde tehdit sözleri söylemiş.

Biz bunun meşru müdafaaya girdiğini söyledik. Adamın söylediğini , yapacağını iddia ettik. Çünkü  Hatay  1. Ağır Ceza Mahkemesinde 3 yıl önce bir dava açılmış. Mikail Z , babasını ve ailesinin birkaç üyesini yaralamış. Mikail in babası net olarak oğlunun şizofren raporuna dayanarak suç işlediğini ve bundan ceza almadığını söylemiş. Şimdi babası ve ailesinin böyle bir kanaati varken , Havva da , Mikail in kızını öldüreceği kanaati oluşmasın mı? Mahkeme haksız ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =