İran: Tehditleri cevapsız bırakmayız

 İran  Savunma Bakanı General  Emir Hatemi  , İran'ın toprak bütünlüğü ve sınırlarına yönelik her türlü tehdide sert karşılık vereceklerini söyledi.

haber7
0

İran Savunma Bakanı General  Emir Hatemi  , İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu nun son tehdidine tepki gösterdi. Bakan Hatemi yaptığı yazılı açıklamada , İsrail Başbakanı’nın son  Tehditleri  BM nin 2 nci maddesinin 4 üncü fıkrası olan BM üyesi ülkeleri tehdit etmeme kuralını ihlal etmektedir dedi. İsrail Başbakanı Netanyahu nun tehditlerine tepki gösteren Hatemi ,  İran  ın İslam dini öğretileri ve savunma doktrini ile kendi toprak bütünlüğü ve sınırlarını koruyacağını söyledi.

NETANYAHU F-35 LER ÖNÜNDE  İran  I TEHDİT ETMİŞTİ?

İran ın her türlü tehdide yönelik cevabının sert olacağını belirten General Hatemi , BM den işgalci İsrail rejimini kınamasını ve tehditlerine karşılık hukuki karar alınmasını istedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu , İsrail hava filosuna katılan yeni nesil F35 savaş uçağı ziyaretinde  İran  ı tehdit ederek ,  İran  şunu bilmelidir ki bu uçaklar  Orta Doğu  da  İran  dan Suriye ye kadar her yerde uçabilmektedir ifadelerini kullanmıştı.

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =