İdlib kent merkezini de vurdular: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Suriye'deki  Esed  rejiminin İdlib ili merkezi ve Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içindeki yerleşimlere düzenlediği saldırılarda ilk belirlemelere göre 8 sivil öldü , 35 sivil yaralandı.

haber7
0

Suriye deki Beşşar  Esed  rejiminin İdlib ili merkezi ve Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içindeki yerleşimlere düzenlediği saldırılarda ilk belirlemelere göre 8 sivil öldü , 35 sivil yaralandı.

Esed rejimine ait savaş uçakları , sabah saatlerinden itibaren İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki Maarratinnuman ve Han Şeyhun ilçesi ile İdlib  kent  merkezine hava saldırıları düzenliyor.

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynaklarından alınan bilgiye göre ,  Esed  rejiminin hava saldırılarında ilk belirlemelere göre 8 sivil yaşamını yitirdi , 35 sivil yaralandı.

Ekipler enkaz altında arama kurtarma çalışmalarına devam ederken ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Öte yandan rejim güçleri Maaratinnuman ilçesinden bir ekmek fırınını hedef aldı. Saldırı sonrası fırın hizmet dışı kaldı.

İDLİB GERGİNLİĞİ AZALTMA BÖLGESİ NDEKİ DURUM

Suriye nin kuzeybatısındaki İdlib ili neredeyse iç savaşın başından bu yana muhaliflerin kalesi niteliğinde. Halihazırda iç göç ile nüfusu 4 milyona ulaşan İdlib in merkezi , Mart 2015 te muhaliflerin kontrolüne geçti. İdlib , rejimin en yoğun hedef aldığı bölgelerin başında geliyor.

Türkiye , Rusya ve İran , 4-5 Mayıs 2017 deki Astana toplantısında , İdlib ve çevresini "Gerginliği Azaltma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =