İstanbul'da göletlere 109 bin sazan balığı bırakıldı

İstanbul'da bu yıl  göletlere  toplamda  109  bin  sazan   balığı  bırakıldı. İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca , bugüne kadar 454 bin  sazan  yavrusunun  göletlere  salındığını belirterek , "Bu yıl 3 il

haber7
0

Balıkçılığın sürdürülmesi kapsamında , İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün  İstanbul  un çeşitli göletlerindeki çalışmaları devam ediyor.

Beykoz da Cumhuriyet ve İshaklı göletlerine  sazan  yavrusu bırakılması çalışmalarını inceleyen İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca , gazetecilere yaptığı açıklamada , 2015 ten beri yürütülen projenin bu yılki ayağını tamamladıklarını belirtti.

2005 TEN BU YANA DEVAM EDİYOR

Karaca , şunları söyledi:

"Tarım ve Orman Bakanlığı olarak sürdürülebilir balıkçılık için , denetim ve kontrollerin yanı sıra bu tür sosyal projelere de imza atıyoruz. Daha önceleri yine denizde terk edilmiş ağlarla ilgili çalışmalarımız oldu. 4 ,5 milyon metrekare alanı taradık , 170 bin metrekarelik ağ aldık oradan. Yine iç suları da unutmadık. Burada balıklandırma faaliyetlerine 2015 ten itibaren devam ediyoruz. Bugüne kadar 454 bin  sazan  yavrusunu göletlere bıraktık. Bu yıl 3 ilçemizde 8 göletimize  109  bin  sazan  bıraktık."

Çalışmaların takibini de yaptıklarını ifade eden Karaca , "Muhtarlarla yaptığımız görüşmelerde daha önce bıraktığımız balıkların 15 kiloya kadar ulaştığını ve balık popülasyonunda ciddi bir artış olduğunu sevinerek öğrendik. İshaklı ve Cumhuriyet göletlerinde balıklandırma yaptık , ayrıca ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =