FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün lüks yaşamı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)  firarisi  , eski futbolcu ve milletvekili  Hakan   Şükür  , 2015'ten bu yana ABD'de sürdürdüğü  lüks   yaşamı  ile dikkati çekiyor.

haber7
0

Şükür , 17-25 Aralık süreci öncesinde milletvekili olduğu AK Parti den istifa etti ve bağımsız milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) yer aldı.

12 Şubat 2015 te Şükür ün Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu hakkında hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu belirtilerek , hakkında Şubat 2016 da 4 yıl hapis cezası talebiyle dava açıldı ancak Şükür yargılama sürecine katılmadı.

Şükür ün 19 Kasım 2015 te ise İstanbul Atatürk Havalimanı ndan yurt dışına çıktığı belirlendi.

İSTİFASINI FETÖ ELEBAŞI İSTEMİŞ

FETÖ nün "Fildişi imamı" olarak bilinen Mehmet Lütfü Ayal , daha sonra verdiği ifadede , 17 Aralık tan bir hafta önce Pensilvanya ya gidip döndüğünü ve Gülen’in , o dönem milletvekili olan Şükür ve diğer birkaç milletvekilinin istifa dilekçesini bizzat kendisinin de bulunduğu bir toplantıda yazdırdığını açıkladı.

Ekim 2016’da Şükür ün ,  FETÖ  üyelerinin kullandığı ve MİT tarafından deşifre edilen ByLock kullanıcıları arasında bulunduğu ve hazırlanan listede "turuncu" kategoride bulunduğu ortaya çıktı.

Hakan Şükür ün ismi 26 Mart 2017’de , Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan ,  FETÖ  elebaşı Gülen in bir numaralı sanık olarak yer aldığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =