Denizaltıya uyuşturucu operasyonu kamerada

ABD Sahil Güvenlik Teşkilatı (USCG) , Pasifik Okyanusu’nun doğusunda tespit ettikleri ve içerisinde  uyuşturucu  kaçakçılarının bulunduğu  Denizaltıya  baskın düzenledi. O anlar , sahil güvenlik ekiplerinin ka

haber7
0

Olay , Pasifik Okyanusu’nun doğusunda , 18 Haziran’da meydana geldi. Cutter Munro (WMSL 755) gemisi mürettebatı , tespit ettikleri  Denizaltıya  , sürat tekneleri ile yaklaştı. Seyir halinde olan  Denizaltıya  yaklaşan sahil güvenlik ekipleri , tekneden denizaltının üstüne atlayarak , denizaltının üst kapanığını açtı ve kaçakçıları yakaladı. Sahip güvenlik ekiplerinin kamerasınca görüntülenen olayda , ekip komutanının , denizaltında bulunan kaçakçılara seslendiği; ardından sürat teknesiyle yaklaşan ekipleri denizaltının üzerine atladığı görüldü.

 

 

ABD medyası , denizaltıda bulunan 5 kaçakçının gözaltına alındığını bildirdi. Ekiplerin , denizaltıda bulunan , değeri 232 milyon dolar olan 7 ton uyuşturucuyu ele geçirdiği belirtildi.

‘BAŞKAN VE BAŞKAN YARDIMCISINDAN TEBRİK’

 

 

ABD Başkanı Donald Trump , sosyal medya üzerinden operasyona dair yaptığı açıklamada , “Bu tür bir cesarete inanabiliyor musunuz? İnanılmaz bir  uyuşturucu  ele geçirme operasyonu” dedi. Ayrıca , ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence , “Bu yıl USCG , 3 ,6 milyar dolar değerinde  uyuşturucu  ele geçirdi ve 400 kaçakçıyı gözaltına aldı. USCG’nin bu hizmeti hayat kurtarıyor” ifadelerini kullandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =