FETÖ'nün kritik isimlerine ceza yağdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki ihanet girişiminin ardından Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar sonucu çok sayıda dava açıldı. Ankara'daki 5

haber7
0

15 Temmuz darbe girişimi sırasında sokaklarda vatandaşların , kışlalarda ise vatansever askerlerin darbecilere karşı mücadelesi devam ederken saat 04.00 te Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı , sözde "yurtta sulh konseyi" üyeleri ile darbe teşebbüsüne katılan askerler hakkında gözaltı kararı verdi.

Soruşturma aşamasının ardından Ankara’da açılan 52 darbe davasının yanı sıra örgüt üyeliği yöneticiliği davalarının önemli bir kısmı karara bağlandı.

Bu dosyalarda darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyelerinin yanı sıra iş adamı , hakim , savcı , gazeteci ve iş adamlarından oluşan örgütün  kritik  isimleri hapis cezaları aldı.

Tepe yönetimine ağırlaştırılmış müebbet

15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan 75 sanıklı "FETÖ/PDY çatı davası"nda , aralarında örgütün elebaşı Fetullah Gülen ile birlikte firari sivil imam Adil Öksüz ve  FETÖ  nün tepe yöneticileri sanık olarak yer aldı.

Ankara 4. Ağır  ceza  Mahkemesinde görülen ve 8 Haziran 2018 de karara bağlanan davada , eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca , eski milletvekili İlhan İşbilen , kapatılan Zaman gazetesi eski İmtiyaz Sahibi Alaeddin Kaya , örgüt elebaşı Fetullah Gülen in halasının oğlu Kazim Avcı , "Anayasa yı ihlale teşebbüs" suçundan "ağırlaştırılmış ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =