Tekirdağ'da paniğe neden olan görüntü

Çerkezköy'de bulunan Kavak Deresi renk değiştirip kirli akmaya başladı. Suda yapılan incelemede kimyasal maddeye rastlandı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü dereden numune alıp inceleme başlattı.

haber7
0

Tekirdağ ın  Çerkezköy  ilçesinde bulunan Kavak Deresi nin renk değiştirip , kirli akması üzerine suda ön inceleme yapıldı. Dereye , Organize Sanayi Bölgesi TIR Garajı nın altından geçen yağmur suyu kanallarından , içeriği belli olmayan  kimyasal madde  karıştığı belirlendi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü nce dereden numuneler alınıp , inceleme başlatıldı.

Çerkezköy den geçen ve Çorlu Deresi ile birleşen Kavak Deresi , son günlerde bazı kesimlerinde kirlenerek , gri ve siyah akmaya başladı. Bunun üzerine  Çerkezköy  Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri , Kavak Deresi nde inceleme yaptı. Rengin bazı kesimlerde griye , bazı kesimlerde ise siyaha döndüğü suya , Organize Sanayi Bölgesi TIR Garajı nın altından geçen yağmur suyu kanallarından , içeriği belli olmayan  kimyasal madde  karıştığı belirlendi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri , olayla ilgili tutanak tutarken , Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerine de haber verildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vekili Kaan Sinan Tohumcu ve ekipler , Kavak Deresi çevresindeki 5 kilometrelik alanda inceleme yaparak , dereden incelenmek üzere numuneler aldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =