8 ilde düğmeye basıldı: Gözaltılar var...

 Adana  merkezli Ankara , İstanbul , Diyarbakır , Muş , Kars , Muğla ve Hakkari’de düzenlenen operasyonlarda haklarında yakalama kararı bulunan 10 şüpheli gözaltına alındı.

haber7
0

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında 10 u aktif görevde 2 si ihraç olan polislere yönelik gözaltı kararı verildi. Bu karar doğrultusunda  Adana  Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 10 Temmuz günü şafak vakti  Adana  merkezli 8  ilde  zanlıları yakalamak için  operasyon  başlattı.  Adana  merkezli Ankara , İstanbul , Diyarbakır , Muş , Kars , Muğla ve Hakkari’de düzenlenen operasyonlarda haklarında yakalama kararı bulunan 10 şüpheli gözaltına alındı.

Yapılan çalışmalarda şüphelilerin , başka bir soruşturmada elde edilen dijital materyalde bulunan örgüte ait ‘fişleme belgelerinde örgüt mensubu şeklinde kodlandıkları , etkin pişmanlıktan yararlanan şahıslar tarafından haklarında verilmiş beyan ve teşhis işlemi bulunduğu , örgüt tarafından ‘mahrem imamlarla’ gizli bir şekilde haberleşmek amacıyla kullanılan ankesörlü ve sabit hatlardan periyodik ve ardışık olarak arandıkları ileri sürüldü.

Zanlılar  Adana  ya getirildikten sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine getirildi. Zanlılar sağlık kontrolünün ardından emniyete götürülerek sorgulanmaya devam edildi.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =